10 vychytávok na spracovanie ovocia a zeleniny
Rada

10 vychytávok na spracovanie ovocia a zeleniny

Uľahčia vašu prácu v kuchyni

Väčšinu z nich na prvý pohľad ani nepoznáte, iste by sa hodili i p. Zedníčkovi do programu Kufor z dôb minulých, ale čo je isté, ak si ich kúpite, nebudete sa ich chcieť zbaviť. Hovoríme o vychytávkach do kuchyne na jednoduchšie spracovanie ovocia a zeleniny.

1. Odkôstkovač čerešní

Začneme naliehavou témou. Milujete čerešne a nebavia vás kôstky? Alebo chcete upiecť čerešňový koláč a nemáte čas na odkôstkovanie? Vyskúšajte odkôstkovač čerešní! Je vynikajúci na ľahké odkôstkovanie čerešní, višní a olív. Čerešňu bez stopky  vložte pod tŕň / olivy vkladajte na výšku/ a odkôstkovač stlačte.

Cena: 4,69 €

2. Lúskač hrášku

Vítaným zistením pre vás bude to, že existuje lúskač hrášku! Hrášok je bohatý na proteíny, má vysoký obsah zinku, vitamínov skupiny B a vlákninu. Hádam jediná jeho nevýhoda je, že ho treba zdĺhavo lúpať. To sa dá vyriešiť! Vyskúšajte lúskač. Funguje jednoducho, podobne ako mlynček. Môžete ho pripevniť na hocijakú hladkú plochu pomocou prísaviek. Struky vložíte naplocho medzi valce a otáčate rúčkou. Vylúpaný hrášok padá do zásobníka a struky na druhú stranu do pripravenej nádoby. Lúpač je skladný a vďaka možnosti premiestniť rúčku na druhú stranu umožňuje ľahkú prácu ľavákom aj pravákom.

Foto: tescoma.sk

3.Odstraňovač stopiek z jahôd

Krásne červená a šťavnatá jahoda. Nič nám nebráni sa do nej zahryznúť. Len sa treba zbaviť zelenej stopky. Väčšinou to robíme tak, že stopku jednoducho odrežeme, ale často pri tom poškodíme jahodu. Skúste použiť plastový odstraňovač stopiek! Je malý, ideálny pomocník do kuchyne. Môžu ho používať aj malé deti. Precvičia si jemnú motoriku a zažijú veľa zábavy.


Foto: kuchynskepotreby.cz

4. Prenosný mixér FitStream

Vďaka tomuto malému pomocníkovi budete mať svoje obľúbené smoothie, miešané nápoje, proteínové drinky  aj detskú výživu stále čerstvo namixované. Výživné nápoje pripravíte už za 30 sekúnd, a to kdekoľvek. Je totiž prenosný a nabíja sa cez USB.

Foto: fitstream.eu

Cena: 34,99 €

5. Krájač ananásu

Tiež sa vám stáva, že si nechávate ananás na poslednú chvíľu, pretože je s ním dosť práce a pri tom si aj zašpiníte kuchyňu? S týmto geniálne jednoduchým krájačom ananásu bude už lúpanie a krájanie hračka.

Foto: tescoma.sk

Cena: 8,90 €

6. Mlynček na bylinky

Máte radi na jedle čerstvé bylinky? My tiež! Preto sme vyskúšali skvelý mlynček na bylinky. Jednoducho doň vložíte všetky tie voňavé bylinky a nameliete.

Foto: dareckovo.cz

7. Krájač na paradajky

Stáva sa vám, že pripravujete chlebíčky a nevábne nakrájané paradajky narušia vzhľad vašich chlebíčkov? Vďaka krájaču sa vám to už nestane a vaše paradajky budú nakrájané na pekné plátky.

Foto: tescoma.sk

Cena: 4,90 €

8. Držadlo na cibuľu

Ak nepatríte medzi majstrov v krájaní cibule, dajte šancu držiaku na cibuľu. Je vynikajúci na ľahké a  bezpečné krájanie. Zapichnite ho do olúpanej a na polovice rozkrojenej cibule a medzi strunami krájajte na plátky. 

Foto: tescoma.cz

Cena: 5,70 €

9. Špiralizér

Vegetariánske rezance sú stále obľúbenejšie a nie je nič jednoduchšie, než si ich pripraviť pomocou špiralizéru. Pochutnajte si napríklad na cuketových rezancoch.

Foto:bonami.cz

10. Lúpač kiwi

Nepochybujeme o tom, že vyškrabávanie kiwi lyžičkou má niečo do seba:). Prenesie nás to do detstva, keď sme sa silou-mocou snažili si vylúpnuť čo najväčší kúsok kiwi. Ak však potrebujete prichystať viac kiwi, napríklad do šalátu, nemusíte ich viac lúpať. Stačí vám tento malý pomocník.

Foto: magnet-3pagen.cz

Hortim
Hortim 30. 06. 2021

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať