Dračie čo? Najviac fotogenické ovocie!
Zaujímavosť

Dračie čo? Najviac fotogenické ovocie!

Dračie ovocie, pitahaya a pitaya – niekoľko názvov a stále ten rovnaký kus exotického ovocia.

Dračie ovocie alebo tiež pitahaya, pitaya nie je označenie  pre ovocie z rozprávkovej doby, kedy  by  rytieri zachraňovali princezné od drakov a vyhrávali dračie ovocie z čarovného stromu. Je ale skutočne pravda, že toto ovocie má magické prínosy pre naše telo, ktoré vám môžu priniesť to, že sa budete cítit ako princezná alebo rytier v lesklom brnení.

Pinterestová kráľovná

Farba dračieho ovocia je tak nádherne ružová, že je až ťažké uveriť, že nie je  vymyslená z rozprávky. čo ale uveriteľné je, že se stalo najviac fotogenickým jedlom na sociálnej sieti Pinterest. Mrknite sa na jeho krásu a kochajte sa :).

Liek na farbené a poškodené vlasy

Ovocná šťava z dračieho ovocia je vynikajúca na ošetrenie farbených vlasov. Šampón alebo kondicionér s výťažkami z dračieho ovocia udrží vlasové folikuly otvorené, takže vaše vlasy dýchajú a zostanú zdravé a hladké.

Vaše pleť bude jásat radostí

Toto ovoce je bohaté na antioxidanty a udržuje mladistvý vzhled vaší pokožky. Pomáhá také při léčbě akné, a použít ho můžete také při nadměrném slunění. Bohatý výskyt vitamínu B3 v ovoci zvláční vaši pokožku a dopřeje ji zklidnění.

Tip: vyrobte si masku na obličej z dračího ovoce s kombinací medu jako přírodní alternativu proti stárnutí.

Udrží vašu hmotnosť na uzde a uspokojí vašu túžbu po sladkom

Dračie ovocie obsahuje len asi 60 kalórií a má veľmi nízke množstvo cholesterolu. Je bohaté na vitamíny C, B1, B2 a B3. Z minerálnych látok je dôležité  spomenúť obsah železa, vápniku a fosforu.

Hortim
Hortim 12. 03. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať