Hortim zvyšuje kvalitu svojich služieb
Hortim Group

Hortim zvyšuje kvalitu svojich služieb

Na Slovensku a v Česku otvára nové moderné distibuční jednotky

Spoločnosť Hortim International zabezpečuje komplexný servis v oblasti ovocia a zeleniny, od samotného pestovania a importovania, cez skladovanie, dozrievanie, balenie a následný export. Preferuje dodávky čerstvého ovocia a zeleniny z domácej produkcie a mimo pestovateľské obdobie na domácom trhu využíva synergie medzinárodnej skupiny Total Produce, jedného z najväčších svetových dodávateľov
čerstvých produktov.
Z dôvodu skvalitnenia svojich služieb sa spoločnosť rozhodla navýšiť svoje manipulačné a skladové schopnosti a v priebehu dvoch rokov vybudovala dva úplne nové sklady.

Projekt Senec

Spoločne s významným zákazníkom Coop Jednota Slovensko, ktorý má viac ako 2 200 supermarketov a maloobchodov s potravinami, vybudoval Hortim na Slovensku modernú poloautomatickú prevádzku jedinečnú v ČR a SR. Mottom spoločnosti je dodať tovar čerstvý a v čo najvyššej kvalite, preto prikročila k procesnej automatizácii svojej novej chladenej logistickej platformy.


V slovenskom Senci bola 14. 8. 2020 otvorená moderná, nová distribučná jednotka na ploche väčšej než 10 000 m2 disponujúca až 1 500 tonami čerstvého ovocia a zeleniny. Nový sklad je riadený pomocou WMS (Warehouse Management System). Pohyb tovaru a zásob, vrátane efektivity prevádzky, riadi výpočtová technika. Vďaka tomuto dynamickému riadeniu môže centrum expedovať ovocie a zeleninu do niekoľkých desiatok minút od prijatia objednávky. Denne je pritom schopený spracovať až 1 500 objednávok.


Novú logistickú halu spravuje inteligentná technológia, ktorá riadi prevádzku tak, aby zamedzila ľudským chybám a dosiahla čo najväčšiu efektivitu v pracovnom procese. Inovatívne riešenie tejto potravinovej logistiky riadi procesy s najmenším počtom podnikových zdrojov pri dosahovaní čo najvyššieho prevádzkového výkonu. Ovocie a zelenina sa tak môže dostať k zákazníkom už do 24 hodín od zberu
u domácich pestovateľov.

Kilová vychystávka, Senec

Projekt Brno

Ani česká centrála Hortim Group nezaháľa. Pre stále sa zvyšujúci počet objednávok zo strany obchodných partnerov bolo potrebné rozšíriť existujúce brnianske sklady. A tak sa v roku 2019 objavili prvé návrhy na
novú veľkú halu s rozlohou 4 500 m2.
Tá bola dostavaná už v júni tohto roka.

V jej prvej časti je neuveriteľných 48 dozrievajúcich komôr na zrenie banánov. Počítačovo riadené dozrievanie zaručuje najvyššiu kvalitu banánov pre zákazníka v akomkoľvek ročnom období. V druhej časti
sa teraz pripravuje moderné baliace centrum, kde bude tovar balený do rôznych obalov. So svojimi dodávateľmi firma neustále vyvíja nové sofistikované obaly, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Zameriava sa na recykláty a od roku 2019 i na biologicky odbúrateľné fólie.

Súčasťou baliaceho centra je aj nová linka na odhaľovanie vonkajších i vnútorných kvalitatívnych chýb guľatých plodov pomocou kamerovej technológie. Všetky tieto nové technológie smerujú k jednému cieľu: dodať včas vždy kvalitné a čerstvé ovocie a zeleninu.

Nové banánové dozrávárny v Brně

Součástí balicího centra je i nová linka k odhalování vnějších i vnitřních kvalitativních vad kulatých plodů pomocí kamerové technologie. Všechny tyto nové technologie směřují k jednomu cíli: dodat včas vždy kvalitní a čerstvé ovoce a zeleninu.

Hortim
Hortim 12. 07. 2022

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať