Hra s Hortimom? Rozhovor s „našim“ hráčom
Hortim Tím

Hra s Hortimom? Rozhovor s „našim“ hráčom

O počítačovej hre Euro Truck Simulator.

Počuli ste už o hre Euro Truck Simulator? Nás k nej priviedol Filip Daněk (13 rokov), mladý študent základnej školy v Znojme. Filip nás oslovil na Facebooku s otázkami na detaily našich vozov. V prvom momente sme si mysleli, že sa zaujíma o prácu v Hortime. Boli sme prekvapení, keď sme zistili, že Filip pre nás už vlastne jazdí v počítačovej hre Euro Truck Simulator 2?.


Ako si sa ku hre Euro Truck Simulator 2 dostal?

Bavili ma vlaky, a tak som najprv chcel nejakú hru s nimi. Ale bohužiaľ som nevedel, ako do hry vložiť české vlaky, pretože som chcel hrať hru, kde by som mohol byť v českom prostredí. Euro Truck Simulator 2 mi kúpili naši na Vianoce a postupne mi prikupovali mapové DLC (Downloadable content, sťahovateľný obsah) do hry, aby som si mohol sťahovať mapy zadarmo. Vďaka tejto hre ma začali baviť kamióny.

Čo ťa na hre zaujalo? Prečo si si ju vybral?

Zaujala ma prepracovanosť kamiónov a veľký výber modifikácií, ktoré sa dajú stiahnuť zadarmo alebo zakúpiť.

Ako často ju hráš?

Keď je školský deň, tak občas večer. Ale keď mám viac voľného času, tak hrám aj celý deň?.

Čo ťa na tom najviac baví?

Šoférovať kamión?. A hlavne šoférovať český kamión.

Prečo jazdíš práve pre Hortim?

Pretože je to firma, ktorá sídli v Českej republike aj na Slovensku a ja jazdím rád s českými firmami.

Ako dlho ETS 2 hráš? A kam najďalej jazdíš?

Asi 2 roky. A najďalej som bol v Španielsku a Írsku.

A v ktorej krajine sa ti najviac páčilo?

Asi v Grécku.

Dokážeš si predstaviť, že by si niekedy za nás jazdil aj reálne?

Zatiaľ nie?.Pretože neviem, aký máte plat. A ak by som sa rozhodol pre povolanie šoféra, tak by som asi jazdil v Rakúsku.


Na to, ako Filip brázdi cesty s našim Hortim kamiónom, sa môžete pozrieť vo videu:

Informácie na záver
O Euro Truck Simulátore

Euro Truck je počítačová hra, ktorá bola vydaná českou spoločnosťou SCS Software v roku 2008. Zmyslom hry je prevoz tovaru kamiónom z jedného nákladného doku do iného. O štyri roky neskôr vytvorili vývojári jej pokračovanie Euro Truck Simulator 2. V súčasnosti je v hre 69 známych európskych metropol,čo je viac než trojnásobok oproti prvému dielu, a 155 miest. Okolie ciest aj samotné mestá sú vymodelované s výnimočnou presnosťou, vrátane dôležitých pamätihodností, ktoré dodajú hre tú pravú atmosféru. Modely ťahačov si môže každý hráč nakonfigurovať v oblasti výkonu a vzhľadu. V hre je pripravená celá rada svetiel, klaksónov, výfukov a ďalších doplnkov. Hráč si môže zostaviť podľa svojho uváženia aj náves. U návesu je možné upravovať usporiadanie podvozkov, typ nadstavby, kolá vrátane ráfikov a rôzne príslušenstvo. Podľa nákladu, vzdialenosti a ďalších parametrov môže vodič získať aj odmenu. Naopak výdavky pozostávajú z opráv vozidla, pohonných hmôt a prípadných pokút za nedodržanie pravidiel cestnej premávky. Hra je kreatívna, zábavná a náučná. Nie nadarmo získala ocenenie organizácie EuroTra za pedagogický prínos.

Fotografie z hry Euro Truck Simulator

Hortim
Hortim 13. 05. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať