Výnimočné pochúťky pre malých dobrodruhov
Tip

Výnimočné pochúťky pre malých dobrodruhov

Máte malé deti, ktoré sa kvôli každodennému objavovaniu sveta nemajú čas najesť? Alebo nechcú nudné „dospelácke“ jedlo? Pozrite si naše odporučenie na neobvyklé pokrmy, prekvapte ich!

Lákavé raňajky

Hneď po prebudení bývajú deti väčšinou najviac aktívne. Niet sa čomu čudovať. Nový deň, nové dobrodružstvá a raňajky? Tie ich len zdržujú. Skúste klasické raňajky s müsli  alebo croissantom premeniť  v zábavný výlet do hlbín oceánu.

Naopak sladké palacinky väčšinou deti na moment zastavia, ale ten kopec ovocia k tomu? Nie, na to už v ich malých bruškách neostáva miesto. Ale čo ak by to neboli obyčajné palacinky s ovocím, ale usmiata bábika v šatôčkach? To už by asi stálo za to.

Netradičné obedy

Každý rodič vie, že dostať  do malého drobčeka sýty a zdravý obed nebýva vždy jednoduché. Avšak ak deťom pripravíte na obed slimákov, to určite ešte neokúsili!  Ryžu s kuracou rolkou, vareným hráškom a mrkvou môžete premeniť v rozkošných slimačích kamarátov.

Zábavné raňajky

Náš nápad na zaujímavý obed vám dá asi trochu zabrať a vyžaduje trochu viacej zručností. Čo ale  podľa nás zvládne skoro každý, sú tieto jednoduché raňajky.

Obyčajný toast jednoducho skrášlite  pomocou zdravej zeleniny.

Namiesto  klasickej zmrzliny naplňte kornútok ovocím, ktoré neobsahuje toľko cukru a deti si na ňom určite taktiež veľmi pochutia.

Hortim
Hortim 17. 02. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať