Obvyklá zelenina s neobvyklou silou!
Zaujímavosť

Obvyklá zelenina s neobvyklou silou!

Šalátová uhorka, zelenina, ktorá má zázračné účinky na naše zdravie i krásu.

Možno ju máte radi v šaláte, možno si ju pokladáte na viečka pri pocite unavených očí. Šalátová uhorka má však mnoho väčšiu škálu účinkov. Dajte si pohár vody s jedným alebo dvomi plátkami uhorky, je to úžasne osviežujúce.  Pohodlne sa usaďte a prečítajte si niečo viac o šalátových uhorkách.

V boji za krajšiu pleť

Určite vás napadla už otázka, prečo si ženy pokladajú uhorku na oči a aký to má presne význam. Uhorka dokáže utiahnuť kolagén v koži, a tým aj zmierniť opuchy. Stačia dva plátky uhorky, ktoré si priložíte na viečka a necháte pôsobiť približne 4-5 minút. Je to veľmi príjemné a ukľudňujúce, takže postup opakujte kľudne niekoľkokrát za deň:). Akonáhle s uhorkovou procedúrou skončíte, nezabudnite si umyť oči studenou vodou. Pokiaľ vás trápi akné alebo vrásky, i v tomto prípade môžete proti týmto neduhom zasiahnuť silou uhorky, má skvelé antioxidačné účinky. Podobne ako aloe pôsobí uhorka pri podráždenej pokožke od slnka. A príjemnou čerešničkou na torte, v podaní účinkov uhorky na našu pleť je fakt, že uhorka dokáže veľmi obstojne zaútočiť na prejavy celulitídy!

Zvládne i opicu

Pokiaľ trpíte bolesťou hlavy, alebo ste to večer prehnali s pohármi vína, nezúfajte! Pred spaním si dajte uhorku. Uhorky majú vysoký obsah vitamínu B, cukru a vyrovnávajú i hladinu elektrolytov, a tým doplňujú živiny, ktoré v našom tele chýbajú a zabraňujú nepríjemným následkom alkoholu. A čo viac, zbavia vás i nepríjemného zápachu z úst. Vezmite si plátok uhorky do úst a tlačte ju na podnebie. Fytochemikálie obsiahnuté v uhorke zabijú baktérie v ústach zodpovedné za nepríjemný zápach. Ste po prebudení z divokého večierku unavení? Miesto kávy si dajte  uhorku. Čože? Áno, uhorky, ako  sme písali i vyššie, sú výborným  zdrojom vitamínu B. Obsahujú až 95 % vody a pomáhajú hydratovať náš organizmus a vyplavovať toxíny. Budete sa cítiť  menej unavene  a tak nejak ľahšie:)

 Pomocník v domácnosti

Stáva sa to skoro vždy. Po sprche máme zahmlené  zrkadlo! Zdá sa to ako maličkosť a aj to maličkosť je, ale ruku na srdce, trochu nás to hnevá. Uhorková pomoc spočíva v tom, že potriete plátkom uhorky zrkadlo pred sprchou a zrkadlo se nezahmlí. Perličkou je i to, že uhorka tiež  veľmi dobre funguje ako leštidlo na topánky . Pretrite si uhorkou topánky a nielen , že sa budú krásne lesknúť, ale budú aj  vodeodolné.

Hortim
Hortim 12. 03. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať