Nie ste v tom samé! Až 80% všetkých žien zápasí s celulitídou
Rada

Nie ste v tom samé! Až 80% všetkých žien zápasí s celulitídou

Máme pár tipov?

Väčšinu žien trápi pomarančová koža – celulitída! Dobrá správa je, že existujú prírodné spôsoby, ako jej príznaky zmierniť.

Zrýchlite svoj metabolizmus!

Ako sa jej zbaviť?

Zdravá a vyvážená strava nie je len kľúčom ku zhodeniu prebytočných kíl, ale tiež môže predísť vzniku pomarančovej kože. Väčšie tukové zásoby na vašich stehnách, bruchu alebo zadku nie sú len otravné, ale tiež stláčajú vaše krvné cievy. V dôsledku toho je narušený prietok krvi v celom tele a váš celkový metabolizmus sa spomaľuje. Vďaka tomu je vaša pokožka menej pružná a nepríjemné prejavy celulitídy sú o to viac viditeľné. Čo teda s tým? Zrýchlite svoj metabolizmus! Raňajkujte do hodiny po prebudení, strážte si biorytmus, pauzu medzi jedlami majte 2 až 3 hodiny a pokiaľ to ide, zacvičte si. Nemusíte sa trápiť hodiny v posilňovni, stačí krátko a intenzívne. Rozhodne ale povedzte nie fastfoodovým pokrmom, rovnako ako mastným jedlám, alkoholu, cigaretám a cukru! Títo všetci sú priatelia celulitídy, a navyše môžu viesť k nadváhe.

1. Dostatok tekutín

Dostatočný prísun tekutín behom dňa je dôležitou súčasťou redukcie celulitídy. Dajte si vodu alebo nesladený čaj (určite skúste zelený alebo žihľavový čaj). Tieto tekutiny pomáhajú vášmu telu transportovať životne dôležité živiny do jeho buniek.

Shot of beautiful female runner standing outdoors holding water bottle. Fitness woman taking a break after running workout.
Nezabúdajte na dostatok tekutín

Zatočí s celulitídou!“ Dajte si marhule, banány, zemiaky, zázvor a artičoky!

2. Výživa s nízkym obsahom sodíka

Vedeli ste, že potraviny bohaté na soľ vedú k zadržiavaniu tekutín v tele? Dajte prednosť potravinám bohatým na draslík, ako sú marhule, banány, zemiaky, zázvor a artičoky. Tento dôležitý minerál pomáha s prenosom kyslíku a živín do vašich buniek. Okrem toho draslík tiež podporuje vylučovanie odpadových látok z vášho tela. Skvelé sú také oriešky, ktoré majú vysoký obsah vitamínu E, ktorý má blahodárne účinky na vašu pokožku. Ale pozor! Stačí iba hŕstka denne. Orechy majú okrem iného veľa tukov. A určite nezabudnite aj na ananás. Obsahuje silné tráviace enzýmy bromelín a papaín, ktoré štiepia proteíny, stimulujú produkciu kolagénu, a tak bráni tvorbe celulitídy.

3. Vitamín C

Paprika a kivi! Sú bohaté na vitamín C, ktorý podporuje produkciu kolagénu vo vašom tele. Kolagén je zodpovedný za hladkú a rovnomernú pleť, takže rozhodne zaraďte tieto potraviny do svojho jedálnička! Pomôžu vám s bojom proti celulitíde.

A variety of green and leafy vegetables and fruits, of which some are cut in half.  Included in the variety of vegetables and fruits is an avocado, green bell peppers, kiwis, peas, beans and lettuce.  They are placed in a rustic white background.
Zelená zelenina vhodná pri redukcii váhy

Prečo celulitída vzniká?

1. Genetická predispozícia

Bohužiaľ prejavy pomarančovej kože sú dedičné. Pokiaľ vaša mama zápasí so slabým spojivovým  tkanivom, je pravdepodobné, že budete tiež zápasiť s celulitídou.

2. Hormóny

Zmeny v hormonálnej rovnováhe tiež môžu zapríčiniť hrudky na vašej pokožke. Negatívne sa na vašich stehnách či pozadí môžu podpísať antikoncepčné tabletky.

3. Nezdravý životní štýl

Alkohol, cigarety alebo stres. To všetko ovplyvňuje kvalitu našej pokožky. Nezdravé potraviny tiež podporujú vznik celulitídy.

Informácie na záver
Čo je celulitída?

Dôležité je si uvedomiť, že celulitída nie je choroba! Tento termín popisuje tukové tkanivo pod kožou, ktoré sa obvykle vyskytuje na stehnách a zadku. Sú to hlavne ženy, u ktorých sa vyskytuje celulitída. Prečo tomu tak je? Do určitej miery za ňu môže genetika, a tiež ženské hormóny. Podkožné väzivo u žien prebieha kolmo k povrchu kože, a práve estrogén väzivo zmäkčuje, tukové bunky sa môžu zväčšovať, vytvárať hrudky a ono typické vyvýšenie na povrchu kože. V mieste je značne obmedzený prietok krvi a lymfy.  Avšak aj muži môžu mať celulitídu, v prípade, ak trpia nedostatkom androgénov, mužských pohlavných orgánov.

Vyskúšajte tiež naše beauty tipy pre vašu pleť.

Hortim
Hortim 15. 03. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať