Hortim vstupuje do novej éry a vytvára pracovné príležitosti v Senci
Hortim Group

Hortim vstupuje do novej éry a vytvára pracovné príležitosti v Senci

V Senci vyrástla moderná, zbrusu nová manipulačná a skladová hala na ovocie a zeleninu. Opýtali sme sa Miroslava Zorgovského, riaditeľa Hortim SK, na detaily.

Berieme nových zamestnancov do Senca, aké sú to pozície?

Nábor práve prebieha. Ide o vodičov vysokozdvižnej manipulačnej techniky pre zakladačový systém, ako aj dispečerov prevádzky na rôznych úrovniach. Základňa Hortimu Slovensko bude presunutá z Bratislavy.

Kde nájdu záujemcovia ponúkané pozície?

Máme kariérny web www.hortim-kariera.sk. Na webe máme vypísané všetky ponúkané pozície. V prípade, že si niekto nájde vhodnú pozíciu, stačí sa nám ozvať cez formulár. Naša personalistka s ním všetko dohodne.

Dokážete Hortim predstaviť jednou vetou?

Hortim zaisťuje komplexné služby s čerstvým ovocím a zeleninou.

Aký je cieľ projektu v Senci?

Cieľom projektu je vybudovať na Slovensku novú chladenú logistickú platformu, ktorú riadi WMS. Skratka WMS znamená WAREHOUSE MANAGINING SYSTEM – inteligentný sklad, kde tok tovaru a zásob, vrátane celkovej efektivity prevádzky,  riadi výpočtová technika.

Čo táto zmena prinesie našim zákazníkom?

Naši zákazníci pocítia vyššiu kvalitu služieb. To znamená menšiu chybovosť pri príprave a flexibilnejšiu a presnejšiu logistiku. Naším cieľom je im dodať tovar včas a ešte čerstvejší.

Je v súčasnosti na Slovensku niečo podobné?

V súčasnosti sme na Slovensku jediný subjekt, ktorý bude v obore čerstvého ovocia a zeleniny disponovať takouto sofistikovanou technológiou na ploche väčšej ako 10 000 m2.

Čím presne bude tento projekt výnimočný?

Nová logistická hala bude, ako som už spomínal, riadená inteligentnou technológiou, ktorá bude viesť zamestnancov tak, aby sa zabránilo ľudským chybám a docielila sa čo najväčšia efektivita v pracovnom procese. Súčasťou tejto novej logistickej platformy bude nové hardwarové vybavenie, ktoré sa dosiaľ v Hortim Group nepoužívalo. Sú to napríklad zakladače paliet až do výšky 10 metrov nad zemou so špeciálnymi samonavádzacími vysokodvižnými vozíkmi. Tiež prípravný proces bude rozdelený na prípravu s vozíkmi, ktoré budú obsahovať tablety napojené cez wifi do WMS a budú navigovať obsluhu spolu so sprievodným systémom PICK TO LIGHT, voľne preložené ako „nasleduj svetelný pokyn“. Ďalšou zaujímavosťou bude kilová príprava pomocou sústav regálov a dopravníkových pásov, ktorými sa bude chystať kusový tovar. Ide o veľmi sofistikovaný systém, ktorý prinesie minimálnu chybovosť pri práci, ale najmä časovú úsporu.

Ako túto zmenu vnímajú súčasní zamestnanci? Nesťažujú sa na zmenu lokality?

Hortim využije všetky dostupné prostriedky na to, aby sa každý dostal riadne včas do zamestnania, a aby sme si udržali náš stabilný tím, na ktorý sa spoliehame aj v tomto novom projekte.

Hortim
Hortim 22. 06. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať