Aké farebné hrozno je najzdravšie?
Zaujímavosť

Aké farebné hrozno je najzdravšie?

To, a ešte viacej v našom novom článku

Hrozno nepochybne patrí medzi kráľov ovocia. Nájdeme v ňom plno vitamínov, minerálov a antioxidantov. Je nielen plné chuti, ale vyznačuje sa tiež svojou škálou farieb od bielej cez zelenú až po čiernu. Najbežnejšia je červená odroda. Ktorá je ale najzdravšia?

Tak ktoré si vybrať?

Všetko farebné hrozno má svoju vlastnú charakteristickú chuť a nutričné hodnoty. Tak ktoré je najlepšie?  Prikladáme niektoré fakty, ktoré vám pomôžu rozhodnutie uľahčiť?.

O červenom hrozne je známe, že obsahuje dva flavonoidy nazývané kvercetín a resveratrol.  Kvercetín má silné antioxidačné účinky a dokáže bojovať s voľnými radikálmi a chráni telo pred chorobami, a čo viac? Znižuje účinky starnutia. Okrem toho taktiež pôsobí ako antihistaminikum, ktoré pomáha zmierňovať  príznaky sezónnych alergií. Resveratrol je známy svojimi protizápalovými účinkami, ktoré zabraňujú artritíde a srdcovým ochoreniam. Medzi ďalšie živiny obsiahnuté v červenom hrozne patrí beta-karotén, horčík, meď, vápnik, železo a vitamín K, E a C. Biele hrozno nemusí, byť toľko výživné ako fialové alebo červené hrozno, ale to neznamená, že by sme ho nemali jesť. Biele hrozno obsahuje veľké množstvo antioxidantov spolu s mnoho ďalšími živinami. Je dobré pre náš žalúdok a možno ho dokonca použiť na detoxikáciu tela. Biele hrozno je skvelým pomocníkom pre náš tráviaci systém a podporuje prirodzený proces čistenia tela. Takže, ktoré by ste si vybrali? Pri výbere hrozna môžete zvážiť všetky vyššie uvedené informácie, ale nakoniec vlastne budete vždy jesť kráľa ovocia, ktoré je zdravé a plné živín. Jesť hrozno je múdrou voľbou pre vaše zdravie, bez ohľadu na jeho farbu.

Po ktorom sa najviac chudne?

Pokiaľ chcete zhodiť nejaké to kilo dolu, dajte si zelené, biele alebo žlté hrozno. Lepšie čistí organizmus a vy tým pádom lepšie spaľujete ?. Ďalšou radou v prípade snahy o zníženie váhy je tá, že dajte radšej prednosť odrodám, v ktorých sú zrniečka. Obsahujú toľko žiadanú vlákninu, ktorá nielen   zasýti, ale priaznivo pôsobí i na vylučovanie a rýchlosť metabolizmu.

Dámy môžu zajasať. Hrozno je skvelým bojovníkom proti celulitíde

Hrozba pre celulitídu!

A radostná správa na záver. Dámy môžu zajasať! Hroznové víno je skvelým bojovníkom proti celulitíde. Je sladké a veľmi dobre dostupné po celý rok. Vymeňte sladkosti za hrozno, nebudete ľutovať. Je pravda, že energetický obsah hroznového vína je síce vysoký (na 100 g až 400 kJ), ale víno má 80 % vody, a okrem cukru prakticky žiadny tuk. Pôsobí močopudne a odvádza nadbytočnú vodu. Mimo účinkov na celulitídu v hrozne obsiahnutý kremík spevňuje pokožku a posilňuje tiež vlasy a nechty. Vďaka vitamínu F zostane naša pleť mladá a dlhšie pružná.

Hortim
Hortim 14. 03. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať