4 tipy na pleťové masky
Beauty tipy

4 tipy na pleťové masky

Nechcete utrácať peniaze v kozmetických salónoch a ani na to vlastne nemáte čas? Vytvorte si výživné masky z ovocia a zeleniny, ktorú máte doma.

Je to neskutočne jednoduché, lacné a môžete si ich pripraviť v pohodlí vášho domova. Stačí len trochu pohľadať vo vašej špajze. Našli sme pre vás tipy na výživné masky, po ktorých si budete pripadať ako kráľovná, prípadne ako kráľ ;-).

Pripravili sme návody na 4 masky, každú pre jednotlivý typ pleti: normálnu, suchú, mastnú a zmiešanú.

1) Normálna pleť

Typ pleti si nevyberáme, rovnako ako farba očí, je nám daný geneticky. Aktuálny stav pleti však môžu ovplyvňovať vonkajšie podmienky (napr. klimatizácia, pracovné prostredie) a vnútorné faktory (napr. vek, hormonálna nerovnováha, ochorenie). Aká je teda normálna pleť?  Označenie „normálna“ je obecne používané u takého typu pleti, ktorá je optimálne vyvážená, teda nie je príliš mastná ani príliš suchá.

Banán, ovocie, ktoré má doma snáď každý, a s ktorým urobíte veľa parády. Pripravte si rozjasňujúcu masku z banánu, ktorá sa najlepšie hodí pre normálnu pleť.  Zažeňte príznaky unavenej pleti a dodajte jej jas a sviežosť.

Ingredience

  • ½ banánu
  • 1 polievková lyžica pomarančovej šťavy
  • 1 polievková lyžica medu

Postup prípravy

Roztlačte polovicu banánu, pridajte pomarančovú šťavu a med. Dôkladne zmes premiešajte, naneste na pleť a nechajte pôsobiť 15 minút. Rovnako ako u všetkých pleťových masiek nezabudnite na to, aby vaša pleť bola dôkladne vyčistená. Aby sa všetky výživné látky lepšie vstrebali, doprajte jej aj jemnú masáž, ktorá pokožku prekrví. Masku potom opláchnite vlažnou vodou. Áno, až také   jednoduché je vytvoriť si výživnú masku pre vašu pleť.

2) Suchá pleť

Máte pleť, ktorá je hrubá na dotyk? Je napätá a šupinatá alebo olupujúca sa? Potom máte suchú pleť. Suchá pleť produkuje menej kožného mazu a postráda lipidy, ktoré sú potrebné pre zadržovanie vlhkosti a správne fungovanie ochrannej bariéry proti nepriaznivým vonkajším vplyvom. Pokožka je napätá, môže i svrbieť. Je menej pružná a potrebuje hydratáciu. Pripravili sme pre vás jablkovú hydratačnú masku.

Ingrediencie

  • 2x jablko
  • 1 polievková lyžica medu

Postup prípravy

Jablká roztlačte do hladkej pasty a pridajte med. Zmes dajte na chvíľu schladiť do chladničky a následne naneste na tvár a krk. Po cca 10 minútach opláchnite.  Vaša pleť bude jemnejšia a získa mladistvejší vzhľad.

3) Mastná pleť

Mastná pleť, ako už názov napovedá, je pleť so zvýšenou tvorbou kožného mazu. Pre takúto pleť sú charakteristické viditeľné póry a lesklý vzhľad. Najlepšie na mastnú pleť sú paradajky. A naviac pomáhajú odstrán jazvičky a vyrážky.

Ingrediencie

  • 1x paradajka

Postup prípravy

Roztlačte paradajku a jej dužinu naneste na tvár a krk. Nechajte 15 min. pôsobiť. Paradajku zmývajte krúživými pohybmi, semená paradajok totiž pôsobia ako peeling.

4) Zmiešaná pleť

Zmiešanú pleť poznáte tak, že máte odlíšenie v tzv. T-zóne (čelo, nos, brada) a U – zóne (tvári). Maskou pre zmiešanú pleť, ktorou svojej pleti pripravíte také malé kúpele, je maska z avokáda.

Ingrediencie

  • ½ šálky bieleho jogurtu
  • 2 lyžice medu
  • ½ šálky roztlačenej dužiny avokáda

Postup prípravy

Jednotlivé ingrediencie zmiešajte. Takto vytvorenú zmes naneste na tvár, krk a dekolt. Pokiaľ budete mať masky trochu viac a zostane vám, môžete ju využiť aj na chrbty rúk. Masku nechajte pôsobiť 20 minút, a potom ju umyte vlažnou vodou.

Nezabudnite sa rozmaznávať. Ide to ľahko :).

Hortim
Hortim 04. 03. 2020

Čítajte tiež

Mohlo by vás zaujímať